California advocate featured in la times on how to research your doctor

0
Rate this post

Czy terminy są potwierdzone?

Nominacje są potwierdzone. W przeciwnym razie, w przypadku konieczności odwołania wizyty z powodu problemów organizacyjnych lub niedostępności doradcaa specjalisty, Szpital Koelliker skontaktuje się z zainteresowanymi pacjentami.

Czy mogę towarzyszyć pacjentowi na wizycie lub ambulatorium?

W celu ograniczenia ryzyka zarażenia, zgodnie ze wskazaniami ministerialnymi, dostęp opiekunów jest ograniczony. W szczególności, maksymalnie jedna osoba towarzysząca na pacjenta może wejść i w obliczu rzeczywistych potrzeb towarzyszących.

Czy mogę odwiedzić hospitalizowanego pacjenta?

W celu ograniczenia ryzyka zarażenia i ochrony hospitalizowanych osób, zgodnie ze wskazaniami ministerstwa, zawieszono wszelkie wizyty u hospitalizowanych pacjentów. Obecność jednego towarzysza, specjalnie autoryzowanego, jest przyznawana na podstawie potrzeb klinicznych pacjenta i na możliwie najkrótszy czas przebywania w Strukturze. W momencie przyjęcia na oddział zostaną przekazane wskazówki dotyczące ubiegania się o pozwolenie na obecność na oddziale.

Czy szpital Koelliker może dostarczać użytkownikom maski lub środki do dezynfekcji rąk?

 • Szpital Koelliker udostępnia użytkownikom, na czas spędzony w szpitalu, środek dezynfekujący do rąk i maskę chirurgiczną, jeśli użytkownik ma objawy ze strony układu oddechowego lub jeśli personel medyczny przed triage oceni potrzebę w odniesieniu do sytuacji klinicznej pacjenta.
 • Maski chirurgiczne nie są dostarczane, jeśli są nieodpowiednie, lub do użytku osobistego poza placówką.

Co mogę zrobić, aby się chronić?

Bądź na bieżąco z rozprzestrzenianiem się epidemii, dostępnym na stronie WHO oraz na stronie Ministerstwa i podejmij następujące środki ochrony osobistej:

 1. często myj ręce. Zaleca się udostępnienie wodno-alkoholowych roztworów do mycia rąk we wszystkich miejscach publicznych, siłowniach, supermarketach, aptekach i innych miejscach spotkań;
 2. Co mogę zrobić, aby się chronićunikać bliskiego kontaktu z osobami cierpiącymi na ostre infekcje dróg oddechowych;
  unikaj uścisków i uścisków dłoni;
 3. utrzymywanie w kontaktach społecznych dystansu międzyludzkiego co najmniej jednego metra;
 4. higiena dróg oddechowych (kichanie i/lub kaszel w chusteczkę unikając kontaktu rąk z wydzielinami dróg oddechowych);
 5. unikaj mieszanego używania butesuplement i szklanek, zwłaszcza podczas zajęć sportowych;
  nie dotykaj rękoma oczu, nosa i ust;
 6. zakryj usta i nos, jeśli kichasz lub kaszlesz;
 7. nie należy przyjmować suplementów przeciwwirusowych i antybiotyków, chyba że przepisał je doradca;
 8. czyścić powierzchnie środkami dezynfekującymi na bazie chloru lub alkoholu;
 9. używaj maski tylko wtedy, gdy podejrzewasz, że jesteś chory lub jeśli opiekujesz się chorymi osobami.

Jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności w oddychaniu i podejrzewasz, że miałeś bliski kontakt z osobą z chorobą układu oddechowego Covid-19

Zostań w domu, nie chodź na izbę przyjęć ani do gabinetów lekarskich, ale zadzwoń do swojego doradcaa rodzinnego, pediatry lub doradcaa przez telefon. Lub zadzwoń pod bezpłatny numer regionalny. Korzystaj z numerów alarmowych 112/118 tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Wszyscy przybywający w ciągu 14 dni przed 8 marca 2020 r. z regionu Lombardii oraz z prowincji Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Alessandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padwa, Treviso, Wenecja są zobowiązani do poinformowania o tej okoliczności Departamentowi Prewencji ich ASL, w celu podjęcia pilnych środków w celu powstrzymania zakażenia COVID-19.
Jak zakładać i zdejmować maskę?

Oto jak to zrobić: Przed założeniem maseczki umyj ręce wodą z mydłem lub roztworem alkoholu zakryj usta i nos maską, upewniając się, że jest nienaruszona i dobrze przylega do twarzy unikaj dotykania maski podczas noszenia, jeśli dotkniesz, umyj ręce
gdy stanie się mokry, wymień go na nowy i nie używaj go ponownie; jako maski jednorazowego użytku zdejmij maskę wyjmując ją z gumki i nie dotykaj przodu maski; natychmiast wrzuć go do zamkniętej torby i umyj ręce.