Dlaczego warto korzystać z naturalnych produktów bio?

0
Rate this post

Sto procent naturalnych produktów pojawiło się na rynku od kilku lat. Organiczne, nowsze i wegańskie. Przede wszystkim musimy wyjaśnić jedną rzecz: produkty ze stuprocentowych naturalnych składników niekoniecznie są ekologiczne.

Pytanie brzmiałoby: po co rezygnować z produktów konwencjonalnych zamiast naturalnych? Istnieje kilka powodów i wszystkie dotyczą przede wszystkim Ciebie. Poza marketingiem są dobre części, korzystne dla Ciebie i dla natury.

Parabeny są fakty i mity

Przede wszystkim brak parabenów. Te składniki od dawna znajdują się w kosmetykach, aw ostatnich latach stały się niezwykle niebezpieczne dla naszej codziennej pielęgnacji. I tak, musimy się ich wystrzegać. Istnieją jednak naturalnie i w przyrodzie, na przykład metyloparaben borówki. Dlaczego nagle zostali tak oskarżeni? Pierwsza myśl dotyczy marketingu. Poprawny? Cóż, tak nie jest.

Parabeny są faktycznie i faktycznie, chemicznie, estrami kwasu para-hydroksybenzoesowego. Metyloparaben, etyloparaben, propyloparaben i butyloparaben są najczęściej stosowane w przemyśle kosmetycznym.

Parabeny są fakty i mityTak więc po kilku badaniach stwierdzono, że butyloparaben ma pewne działanie, które naśladuje działanie estrogenu, gdy jest wstrzykiwany bezpośrednio w skórę lub podawany doustnie w dużych dawkach.

Kosmetyki (z naturalnych produktów) nie są jednak połykane ani wstrzykiwane.

Jednak chociaż butyloparaben może działać podobnie do estrogenu, wykazano, że jego aktywność hormonalna jest znacznie niższa w porównaniu z estrogenem wytwarzanym w ludzkim ciele.

Dlaczego te składniki są nadal używane w Scan-Anida?

Dlaczego te składniki są nadal używane? Przede wszystkim   ten rodzaj parabenów chroni produkty przed skażeniem bakteryjnym. W jaki sposób chronione są produkty ekologiczne i te oznaczone jako „bez parabenów” w kosmetyki naturalne? Jak działają na zdrowie? Przy pomocy naturalnych konserwantów, takich jak olejki eteryczne, witamina C lub E. Parabeny są oficjalnie zatwierdzone przez Komisję Europejską do stosowania jako konserwanty, po tym jak badania naukowe wykazały, że są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego i środowiska.

CIS Scan-Anida (Amerykańska Komisja ds. Inwentarza Składników Kosmetycznych) również pozytywnie oceniła bezpieczeństwo metyloparabenu, propyloparabenu, butyloparabenu i etyloparabenu.

Teraz oczywiście zastanawiasz się, dlaczego warto wybierać produkty naturalne. Przede wszystkim produkty naturalne działają znacznie lepiej niż produkty syntetyczne. Natura ewoluowała i dostosowywała się w doskonałej harmonii i zawsze znajduje sposoby na uzdrowienie. Co automatycznie przekłada się na wysoką wydajność produktów naturalnych.

Ponadto jedna trzecia kosmetyków zawiera co najmniej jeden składnik rakotwórczy. Istnieje również większa szansa na uczulenie na substancje chemiczne niż naturalne, a długotrwałe stosowanie może prowadzić do uodpornienia organizmu na niektóre związki, co później oznacza nieskuteczność produktów naturalnych, a nawet alergii.

Wpływ naturalnych produktów na zdrowie? Bio?

Nie zapominajmy, że naturalne produkty są przyjazne dla natury. O ile mówi się, że chemikalia nie szkodzą naturze, ich wytwarzanie i przetwarzanie często przekładają się na zanieczyszczenie przyrody.

Naturalne produkty? Bio Scan-Anida? A może wegańskie? Przede wszystkim muszą być zróżnicowane. Jeśli na produkcie jest napisane, że jest on naturalny, nie oznacza to, że jest w 100% naturalny. Zgodnie z europejskimi przepisami produkt kosmetyczny musi zawierać co najmniej 15% naturalnych składników, aby mógł zostać sklasyfikowany jako naturalny.

  • Zamiast tego organiczne muszą zawierać 95% składników organicznych. Produkty naturalne niekoniecznie są ekologiczne. Kosmetyki organiczne muszą spełniać wiele kryteriów, w tym z upraw, które nie wykorzystują nawozów chemicznych lub są szkodliwe dla środowiska, proces zbioru i przetwarzania kosmetyki naturalne musi być nieinwazyjny.
  • Zamiast tego reguły z naturalnymi są znacznie bardziej liberalne. Na liście naturalnych składników wymieniamy olejki eteryczne, różne nalewki roślinne i naturalny kolagen uzyskiwany z alg – czy wypływa na zdrowie?

Dlaczego te składniki są nadal używane w Scan-Anida?

Z jakich produktów korzystam? Wiele zależy od sezonu, ale także od aktualnych wyborów. Dla średniego budżetu polecam Apivita lub jeśli chcesz lokalnych produktów, możesz wybrać Sabio. Polecam bio Scan-Anida z naturalnych produktów, produkt 2 w 1, którego możesz używać zarówno jako szamponu, jak i żelu pod prysznic. Jest idealny do podróży lub jeśli nie chcesz tłoczyć się w łazience zbyt dużą ilością produktów.

Od Sabio mogę polecić szampony, które za 34 lei oferują prawie 500 mililitrów produktu. Z drugiej strony, jeśli masz problemy ze skórą i chcesz zainwestować więcej w produkt, polecam żel myjący  John Masters Organics.

Nie bój się wypróbować kosmetyki naturalne i odpowiednich produktów

Z tej okazji polecam wypróbować przynajmniej jeden naturalny produkt i przekonać się o różnicy. Będziesz zadowolony i „subskrybujesz” te naturalne produkty, nawet jeśli zapłacisz nieco więcej niż wcześniej. Nie bój się wypróbować odpowiednich produktów dla swojej skóry, skóry, skóry głowy i włosów.

Biokosmetyki i kosmetyki naturalne Scan-Anida. Co to jest eko i biokosmetyki? Certyfikaty kosmetyków organicznych.

Nie bój się wypróbować kosmetyki naturalne i odpowiednich produktów Zaczynamy ostrożniej wybierać, co kupujemy i wolimy to, co uważamy za bezpieczniejsze i czystsze w składzie. Rynki ekologiczne, gospodarstwa ekologiczne i sklepy z kosmetykami naturalnymi nie są już rzadkością. Bardzo fajnie jest bowiem wybrać dla siebie to, co najbardziej przydatne.

Ale jak rozumiemy kosmetyki naturalne, co jest naprawdę naturalne, a co tylko reklamą?

Czy to ta sama naturalna i organiczna rzecz? Ostatnio często można zobaczyć kosmetyki na półkach sklepowych z napisem „eco”, „organic”, „natural”, „fito”, „z ekstraktami roślinnymi”. Uważamy to za przydatne i oczekujemy, że w ramach tych funduszy przydatne będą tylko naturalne składniki . Ale czy to naprawdę tak jest? Jakie kosmetyki można nazwać naturalnymi, a które organiczne, i czy istnieje różnica w tych koncepcjach? Zrozummy używanie naturalnych produktów.

To może cię zaskoczyć, ale producenci kosmetyki naturalne mają prawo nazywać swoje produkty naturalnymi, nawet jeśli mają co najmniej jeden naturalny składnik.

Pewne jest, że sama koncepcja kosmetyków naturalnych nie jest w żaden sposób regulowana – nie ma dokumentu, który dałby jasną definicję tego terminu. Dlatego często w tak zwanych „biokosmetykach” korzystnych ekstraktów i witamin – jak krople do morza, a lwią część kompozycji zajmują różne agresywne środki powierzchniowo czynne, silikony, zagęszczacze i perfumy. Co robić z Scan-Anida?

Jeśli naprawdę chcesz wybrać to, co przyniesie ci korzyść, zawsze uważnie przyjrzyj się kompozycji. Kiedy naturalne składniki i ekstrakty są gdzieś na końcu, a ich ilość jest dość mała w porównaniu do wszystkich innych składników, nie powinieneś oczekiwać specjalnych korzyści z takich kosmetyków.