Dziś produkty bio zawierają średnio 92% naturalne składniki

0
Rate this post

Dobroć, którą oferuje natura, stanowi podstawę wszystkich produktów. Abyśmy mogli zaoferować Ci najlepsze produkty bio, uważamy, że natura musi być właściwie rozumiana : jeśli chodzi o nasze produkty, naszymi głównymi wymaganiami zawsze były bezpieczeństwo, wydajność i przyjemność z ich używania.

A twoje potrzeby kierują nami w dokonywanych przez nas wyborach. Nasze podejście projektowe obejmuje racjonalne wykorzystanie produktów naturalnych, a to prowadzi do zastosowania trzech zasad, które kierują nami w rozwoju naszych produktów:

 1. W miarę możliwości staramy się wykorzystywać składniki naturalne lub naturalnego pochodzenia.
 2. Tylko wtedy, gdy będzie to absolutnie konieczne, użyjemy syntetycznych składników.
 3. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć najlepsze aktywne składniki, które nie budzą wątpliwości i nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Natura ma wszystkie zasoby, których potrzebujemy w produkty bio

Natura ma wszystkie zasoby, których potrzebujemy, aby dbać o delikatną skórę. Dlatego we wszystkich naszych produktach pierwszeństwo będą miały naturalne lub naturalne składniki, pod warunkiem, że spełniają one nasze wymagania w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i przyjemności w użyciu. Dziś produkty bio zawierają średnio 92% naturalnych składników. Opieramy się na całej wiedzy Expanscience Laboratories w zrozumieniu roślin i opracowaniu własnych aktywnych składników ziołowych (na przykład – awokado lub słonecznika).

Podczas formułowania naszych produktów kierujemy się wymogami Ecocert, organizacji referencyjnej, która ustanawia przepisy dotyczące kosmetyków organicznych i ekologicznych. Naturalne czy naturalne składniki?

Natura ma wszystkie zasoby, których potrzebujemy w produkty bioW odniesieniu do tych dwóch pojęć wykorzystujemy definicje przedstawione w Ecocert „kosmetyki ekologiczne i organiczne”: Nazywamy „naturalnym składnikiem” każdą substancję, która pochodzi bezpośrednio z natury i jest pozostawiona w stanie obecnym lub przekształcona przy użyciu wyłącznie procesów fizycznych zatwierdzonych przez Ecocert.

Niektóre przykłady naturalnych składników obejmują wodę, oleje lub tłuszcze roślinne, wosk pszczeli itp. „Składniki naturalnego pochodzenia” pochodzą z natury, ale zostały przekształcone w wyniku szeregu procesów zatwierdzonych przez Ecocert.

Zawsze stara się używać produktów pochodzących z natury, ale nie za wszelką cenę. Kiedy składniki naturalnego pochodzenia nie mogą zagwarantować nam wysokich standardów bezpieczeństwa, wydajności i przyjemności w użyciu, gdy nie ma alternatywnych źródeł naturalnego pochodzenia, stosujemy składniki syntetyczne.

W takich sytuacjach wybieramy tylko naturalne składniki w Scan-Anida

W takich sytuacjach wybieramy tylko te składniki, które zostały zatwierdzone przez europejskie przepisy i które spełniają wszystkie nasze wymagania w zakresie bezpieczeństwa i skuteczności.

Usunęliśmy wiele substancji z naszych produktów, abyśmy mogli zagwarantować, że nasze składniki są bezpieczniejsze zarówno dla twojej skóry i dziecka, jak i dla środowiska . Na przykład wszystkie nasze Scan-Anida produkty bio są sformułowane:

 • Bezalkoholowy.
 • Bez olejków eterycznych.
 • Bez parabenów.
 • Bez fenoksyetanolu.
 • Bez ftalanów.
 • Bez genetycznie modyfikowanych ekstraktów roślinnych.
 • Bez chlorowodorku glinu.
 • Brak składników pochodzenia zwierzęcego – z wyjątkiem produktów z ula (miodu, wosku pszczelego itp.), Oczyszczonych produktów lanolina lub produktów mlecznych.
 • Bez terpenów (kamfora, mentol lub eukaliptus).
 • Bez triklosanu.

W takich sytuacjach wybieramy tylko naturalne składniki w Scan-Anida

Aby uzyskać więcej informacji o naturalne składniki, pobierz pełną definicję naturalnych produktów dla dermokosmetyków z Laboratories. Wszystko o certyfikacjach kosmetyków organicznych lub naturalnych. Co to jest i z czym każdy się wiąże? W 2002 r. Pięć największych urzędów certyfikacji w Europie połączyło siły w stowarzyszeniu AISBL w celu ujednolicenia norm i harmonizacji zasad certyfikacji. W ten sposób wprowadzono Ecocert COSMOS (COSMetic Organic and natural Standard), uznawany na całym świecie certyfikat.

Wykorzystanie składników ze źródeł odnawialnych a zdrowie

Jakie są ogólne kryteria, które produkt kosmetyczny musi spełnić, aby spełnić wymagania Ecocert COSMOS? Po pierwsze, wykorzystanie składników ze źródeł odnawialnych i przetworzonych za pomocą przyjaznych dla środowiska procedur. Aby zachować zgodność z ECOCERT COSMOS, kosmetyki organiczne muszą:

 • nie zawiera: organizmów zmodyfikowanych genetycznie, parabenów, fenoksyetanolu, nanocząstek, krzemu, PEG, syntetycznych perfum i barwników, składników pochodzenia zwierzęcego (z wyjątkiem tych produkowanych przez nich naturalnie: mleko, miód itp.)
 • szanować różnorodność biologiczną
 • w celu wspierania odpowiedzialnego zużycia zasobów
 • mają opakowania biodegradowalne / nadające się do recyklingu

Składniki kosmetyków Scan-Anida, które wymagają certyfikacji, muszą spełniać minimalny próg, a dokładniej zdrowie: co najmniej 95% składników jest pochodzenia naturalnego lub naturalnego

Na etykiecie „naturalne składniki”: co najmniej 95% składników roślinnych musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego, co najmniej 10% wszystkich składników musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego. Na etykiecie „kosmetyki organiczne”:

– co najmniej 50% składników roślinnych musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego

– co najmniej 5% wszystkich składników musi pochodzić z rolnictwa ekologicznego.

Ważne wyjaśnienie: niektóre składniki często obecne w kosmetykach (na przykład w kremach, szamponach itp.), Takie jak woda lub sole mineralne, nie mogą być certyfikowane jako naturalne, ponieważ nie są uzyskiwane w rolnictwie. Na przykład szampony lub niektóre kremy składają się głównie z wody, więc zawierają tylko od 10% do 40% naturalnych składników. Inne certyfikaty kosmetyków organicznych: BDIH – Certyfikowane kosmetyki naturalne a zdrowie. BDIH jest organem w Niemczech z siedzibą w Manheim, który oferuje certyfikację „naturalnych produktów” na kosmetyki, suplementy, parafarmaceutyki itp.

Wykorzystanie składników ze źródeł odnawialnych a zdrowieNASAA Certified Organic (NCO) Scan-Anida. Standard ten jest zapewniony przez The National Association for Sustainable Agriculture Australia i jest najważniejszym certyfikatem „produktów ekologicznych” w Australii. Ponad 13 000 producentów na całym świecie uzyskało certyfikat NASAA Organic Organic.

Oznakowanie ekologiczne UE.

Ten standard został zapoczątkowany w 1992 roku i jest uznawany w całej Europie, ale także na całym świecie. Jest to uznanie doskonałości w wysiłkach przedsiębiorstw na rzecz ochrony środowiska w całym cyklu produkcyjnym, od wydobycia surowców po produkcję i sprzedaż.

Ochrona kosmetyków naturalnych i organicznych

NaTrue (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kosmetyków Naturalnych i Organicznych). Jest to organizacja non-profit z siedzibą w Brukseli, założona w 2007 roku, której celem jest promowanie i ochrona kosmetyków naturalnych i organicznych na całym świecie. Certyfikat NATRUE może podzielić produkty bio na:

 • Kosmetyki naturalne (różne poziomy, od 1 do 3, w zależności od zawartych składników i rodzaju produktu)
 • Kosmetyki naturalne, częściowo organiczne (co najmniej 70% składników to produkty organiczne)
 • Kosmetyki organiczne (co najmniej 95% składników to produkty bio organiczne).

Odkryj certyfikowane na całym świecie produkty bio naturalne lub organiczne w sklepie internetowym Naturalność Scan-Anida. Ciesz się produktami przyjaznymi dla środowiska, które są zdrowe dla Ciebie i Twojej rodziny oraz oddaj się uzdrawiającej sile natury. Ogarnij naturę!

Dlaczego warto korzystać z naturalnych kosmetyków? Kiedy jesteś przyzwyczajony do używania niektórych kosmetyków, które uważasz za skuteczne dla twojej skóry, nie widzisz roli zmiany w swojej rutynie urody. Ale gdy porównasz zalety kosmetyków ziołowych z używanymi wcześniej, zobaczysz, że się ich nie pozbędziesz. Dlaczego warto korzystać z takich produktów? Przede wszystkim pomyśl o szkodliwych substancjach, które zwykłe kosmetyki mają w swoim składzie.