Jak odróżnić produkty bio od ekologiczne kosmetyki?

0
Rate this post

Jak odróżnić kosmetyki naturalne a produkty bio? I tutaj wszystko jest proste – na kosmetyki naturalne musi mieć odpowiedni certyfikat. Poniżej omówimy więcej na temat certyfikatów ekologicznych. Wymagania dotyczące kosmetyków organicznych są znacznie surowsze. Oto najbardziej podstawowe.

Kosmetyki zawierają co najmniej 95% naturalnych składników. Wszystkie składniki, które są warzywami, muszą być uprawiane w rolnictwie ekologicznym, w ekologicznie czystych miejscach, bez pestycydów. Proces wzrostu i produkcji jest ściśle kontrolowany przez urząd certyfikacji. Jeśli wykorzystuje się rośliny zebrane na wolności, są one również certyfikowane.

Certyfikaty kosmetyków organicznych (produkty bio)

Zastosowanie szkodliwych i potencjalnie niebezpiecznych składników (siarczany, silikony, parabeny i inne) jest wykluczone. Stężenie składników syntetycznych i konserwantów jest ściśle regulowane i nie przekracza normy, bezpiecznej dla skóry. Produkcja takich kosmetyków nie powinna szkodzić środowisku, a opakowanie powinno ulegać biodegradacji. Testy na zwierzętach są wykluczone. Stosowane są nowoczesne metody badań laboratoryjnych bez angażowania naszego młodszego rodzeństwa.

Aby uzyskać prawo do nazwy ekologicznej, ekologiczne kosmetyki muszą podlegać obowiązkowej certyfikacji. Oto najpopularniejsze certyfikaty: Wybierając kosmetyki organiczne, dbamy nie tylko o siebie, ale także o przyrodę.

Certyfikaty kosmetyków organicznych (produkty bio)Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, że niektórzy producenci nie poświadczają swoich funduszy, mimo że spełniają wymagania. Pewne jest, że certyfikacja pociąga za sobą dodatkowe koszty i zwiększa koszty kosmetyków. Ale fakt, że nie są certyfikowane, nie oznacza, że ​​te ekologiczne kosmetyki nie mogą być przydatne.

Dlatego przy wyborze kosmetyków pierwszą rzeczą, na którą zwracasz uwagę, jest kompozycja. Jeśli naturalne wyciągi i składniki znajdują się na końcu listy, to są tam – kropla w oceanie. Obecność zielonych liści oraz eko-biofito- i organicznych przedrostków nie oznacza, że ​​ekologiczne kosmetyki są naturalne. I oczywiście certyfikowane kosmetyki naturalne zasługują na największą uwagę.

Ekologiczne kosmetyki Scan-Anida? Przeczytaj uważnie kompozycję

A teraz powiemy ci najważniejszą rzecz – na którą musisz zwrócić uwagę jako część kosmetyków. Producenci piszą doskonałe reklamy na opakowaniach, mówiąc o cudownych recepturach, witaminach i olejkach. Ale wszystkie te przydatne produkty bio znajdują się na końcu kompozycji, a przed nimi są siarczany, parabeny i silikony, których szkoda jest znacznie większa niż korzyści wynikające z niewielkiej ilości witamin i olejów.

Przecież pomyśl o tym Scan-Anida – codziennie używamy całego arsenału kosmetyków – i to nie tylko szampony i odżywki. Żele pod prysznic, kremy, mydła, peelingi, kosmetyki naturalne a dekoracyjne . A na skórę nakłada się dosłownie jej pożywienie. Według różnych szacunków około 60% produktu jest wchłaniane przez skórę i do krwiobiegu. Gdy toksyny są już we krwi, mogą uszkodzić tkanki, narządy wewnętrzne i komórki. I to już są wysokie ryzyko poważnych problemów zdrowotnych. Rzeczywiście wiele toksyn to nie tylko toksyny, są rakotwórcze.

Ekologiczne kosmetyki Scan-Anida? Przeczytaj uważnie kompozycję 

Przyjrzyjmy się bliżej temu, na co musisz zwrócić uwagę! środki powierzchniowo czynne

Przede wszystkim w składzie kosmetyków są zwykle surfaktanty lub surfaktanty. Są to te same substancje, które wydzielają pianę. Można je znaleźć na przykład w szamponach i żelach pod prysznic, a także w pastach do zębów i ulubionej piance do kąpieli.

Substancje te mogą wysuszać skórę

Najbardziej znane produkty bio to Scan-Anida, Sodium Lauryl Sulfate (SLS, SLES). Przy częstym stosowaniu funduszy z takimi środkami powierzchniowo czynnymi możesz znacznie uszkodzić skórę. Substancje te mogą wysuszać skórę, powodować swędzenie, łuszczenie i alergie, zakłócać metabolizm tlenu i powodować wypadanie włosów. Ponadto składniki te gromadzą się w naszym ciele, penetrując skórę i niekorzystnie wpływając na całe nasze ciało. W produktach dla dzieci należy tego w szczególności unikać.

Z pewnością zauważyłeś, że przy częstym stosowaniu szamponów na skórze pojawia się swędzenie i podrażnienie. Kupujemy kosmetyki naturalne Head & Shoulders, ale to nie pomaga, ponieważ przyczyną takiego swędzenia są często siarczany, których stężenie w takich szamponach jest wysokie.

Czasami nasze ulubione i odpowiednie produkty bio niestety nie są idealne w składzie. Ale jeśli często myjesz włosy, zalecamy kupowanie Scan-Anida szamponów o bardziej miękkim składzie.

Które środki powierzchniowo czynne są bardziej miękkie? Są to substancje uzyskane z oleju kokosowego . Kokoamidopropylobetaina , Coco Scan-Anida, Lauryl, decyl Clucoside. Są naprawdę bardzo miękkie i bezpieczne dla ciała. Substancje te są stosowane w kosmetykach naturalnych. A jednak spory o nie nie ograniczają, ale bardziej o sposobie ich uzyskania. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zobaczysz te substancje w składzie zamiast zwykłych siarczanów, możesz wypróbować takie ekologiczne kosmetyki.

Kosmetyki organiczne wykorzystują korzeń mydła

Kosmetyki organiczne wykorzystują korzeń mydłaAle najbezpieczniejszymi środkami powierzchniowo czynnymi są warzywa. W sercu detergentów Kosmetyki organiczne wykorzystują korzeń mydła i naturalne zmydlone oleje. Nie dziw się, że organiczne szampony źle się pienią – to tylko wskaźnik, że producent cię nie oszuka.

Tak, z tych naturalnych środków produkty bio rzeczywiście nie będzie piany w obfitości, tak jak w chemicznych, ale są one doskonale myte, nie zakłócając naturalnej równowagi pH skóry i nie uszkadzając ciała.

Wiele osób twierdzi, że gdy używasz takich szamponów, włosy stają się szybsze, ale zwykle jest to tylko pierwsza reakcja skóry i włosów po przejściu na ekologiczne kosmetyki. Po dwóch lub trzech tygodniach Twoja skóra przyzwyczai się do takich szamponów, a twoje włosy będą swobodnie oddychać i powiedzą ci. dzięki, uwierz mi.

Musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy jednostkami i że to, co jest właściwe dla jednego, nie może być odpowiednie dla drugiego. Dlatego Internet jest tak sprzeczną recenzją. Wypróbuj nowy, a znajdziesz dokładnie swoje lekarstwo! Następną rzeczą, która jest zwykle zawarta w kosmetykach, są różne odżywki, emolienty. Przede wszystkim silikony. Najpopularniejsza Dimeticona i jej pochodne zdrowie.

Dyskusja na temat szkód i korzyści z silikonów jest nieskończona. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka silikon wygładza płatki włosów, nadaje włosom połysk i ułatwia rozczesywanie. Na zewnątrz włosy są zadbane i piękne. Ponadto silikon pozwala skórze dłużej zatrzymywać wilgoć i chronić ją przed wpływami zewnętrznymi. Ale wadą silikonów jest to, że praktycznie nie myją się wodą, w wyniku czego gromadzą się na włosach i skórze, tworząc niewidoczny film, uniemożliwiając naszej skórze oddychanie, sprawiając, że włosy stają się cięższe i spowalniają wzrost. Na przykład Dimeticone myje się tylko szamponami głęboko oczyszczającymi.

Zagęszczacze i stabilizatory w kosmetyki naturalne – wpływ na zdrowie

Najbezpieczniejsze substancje w kompozycji to dwutlenek cynku, gliceryna roślinna. Są bezpieczne, a także spełniają funkcje ochronne, nie uszkadzając skóry i włosów. W kosmetykach organicznych funkcję wygładzającą zdrowie i ochronną pełnią oleje roślinne, białka, aminokwasy.

Substancje te są potrzebne do uzyskania jednolitej konsystencji. Często spotykane na rynku masowym, są to Cocamid MEA, Cocamide DEA, PEG, akrylany. Ogólnie lepiej jest unikać w kompozycji wszystkiego związanego z DEA i TEA – w niektórych przypadkach powoduje indywidualną reakcję w postaci suchości i podrażnienia.

W kosmetykach naturalnych są one zastępowane składnikami takimi jak NaCl (sól) i chlorek magnezu. W organicznej – gumie ksantanowej (produkt całkowicie bezpieczny i przyjazny dla środowiska i nie ma wpływu na zdrowie) i pektynie (substancja tworząca galaretkę).