W naszym publicznym systemie ta liczba wynosi

0

Zalecane przez Brazylijską Kulturę Pediatrii (SBP) to 4 łóżka na każdy tysiąc porodów w czasie rzeczywistym. 1,5.6. Niewłaściwe zdrowie zarządzanie finansami.Według ekonomisty Paula Feldmanna zarządzanie systemem publicznym to tragedia.

Nie ma już wielu środków finansowych, aby zapewnić wszystko, czego wymaga dobre samopoczucie, a słabe monitorowanie wciąż marnuje to, co ma.

Według Oswaldo Yoshimi zdrowie Tanaki przełożonego

Szkoły Zdrowia Publicznego w USP, SUS jest niedofinansowane i nie uzyskuje wystarczającej ilości gotówki, aby zaspokoić swoje potrzeby, co jest bardziej pogarszane przez dylemat polityczny, a także gospodarczy w kraju.

7. Niehumanizowane rozwiązanie.Szeregowy trafia do placówki medycznej z powodu dyskomfortu lub jakiegoś problemu zdrowotnego – co obecnie osłabia go nie tylko dosłownie, ale także emocjonalnie.

Według Oswaldo Yoshimi zdrowie Tanaki przełożonego

W tym miejscu w recepcji dostępna jest humanizacja, a także szkolenie profesjonalistów podczas leczeniado rozładowania klienta.

 

Problemem jest obecność osób ubezwłasnowolnionych i niezbyt przygotowanych do skutecznego świadczenia tej usługi społeczeństwu. Wiele z nich jest odpowiednich i spędzają lata bez odświeżania wiedzy lub skupiania się na swoich lokalizacjach, aby podnieść jakość opieki.

8. Ograniczone leczenie w sytuacjach nagłych.Sytuacje kryzysowe są zazwyczaj jednymi z najbardziej poszukiwanych przez ludność i wymagają szybkiej i wysokiej jakości usług. Dzięki temu można uratować życie zdrowie jednostki, niemniej jednak nie dzieje się tak w SUS, który praktycznie w bardzo negatywny sposób deklaruje, jak wygląda zdrowie publiczne i dobre samopoczucie w Brazylii.

  • Nie jest niczym niezwykłym sprawdzenie informacji o klientach, którzy muszą czekać wiele godzin na pierwszą pomoc doraźną lub zostać opisani jako wyspecjalizowane jednostki.
  • Według Instytutu Stosowanych Studiów Ekonomicznych (Ipea) badanie pilnych i awaryjnych rozwiązań sytuacji uzyskało ponad 31% ocen negatywnych.

9. Duża różnorodność zgonów.Kiedy nieodpowiednie monitorowanie. zdrowia publicznego i dobrego samopoczucia w Brazylii zalicza się do różnorodności zdyskwalifikowanych specjalistów, braku łóżek, a także problemów w nagłych wypadkach, co skutkuje wzrostem liczby ofiar śmiertelnych – głównie w wyniku zawału.

Brak zwinności, a także nieprzygotowanie do usługi, która musi być wykonana w ciągu dwóch godzin (czas trwania lepszej szansy na przeżycie po incydencie kardiologicznym) to istotne problemy związane z pomocą pacjentom z problemami z sercem.

Dzięki niewielkim modyfikacjom, a także ulepszeniom we frameworku, możliwe jest trwałe zminimalizowanie liczby ofiar śmiertelnych w takich przypadkach.

Czy chciałeś dowiedzieć się więcej o tym, jak zdrowie publiczne pozostaje w Brazylii? Jak widać, istnieje wiele problemów związanych ze zdrowiem publicznym, które nawiedzają ten wciąż bardzo wadliwy system.

  • W związku z tym koniecznie zainwestuj w swoją placówkę lub placówkę opieki zdrowotnej, aby mieć pewność, że nie powtórzy się to w ekskluzywnej sieci.
  • sierpowy NIEDOKRWISTOŚĆ: PUBLICZNA zdrowie i dobre samopoczucie PROBLEMCO TO JEST NIEDOKRWISTOŚĆ?

Krew składa się z ciekłego składnika zwanego osoczem i składnika komórkowego zawierającego: leukocyty (odpowiedzialne za mechanizmy obronne organizmu), płytki krwi (które zapobiegają krwawieniu) i czerwone krwinki.

W 5 milionach czerwonych krwinek, które przepływają przez nasz organizm, znajduje się białko zwane hemoglobiną, którego podstawową funkcją jest transport tlenu.

Niedokrwistość określana jest jako niedobór tlenu w organizmie, a także występuje wtedy, gdy dochodzi do zmniejszenia liczby krwinek czerwonych (np. W przypadku silnego lub uporczywego krwawienia) lub spadku lub defektu hemoglobiny.

CZYM JEST WADLIWA ANEMIAAnemia sierpowata jest rodzajem anemii genetycznej, która może być przenoszona z matek i tatusiów na dzieci. 

Jest to jeden z najbardziej typowych schorzeń genetycznych w Brazylii i wynika z anomalii genu odpowiedzialnego za syntezę hemoglobiny. W przeciwieństwie do wytwarzania normalnej hemoglobiny (Hb) zwanej Hb A, osobnik wytwarza Hb S.

Zwykłe czerwone krwinki mają zaokrąglony kształt i są również naprawdę wszechstronne, co pozwala im przechodzić przez bardzo zdrowie małe naczynia i przenosić tlen do wszystkich komórek w Ciało.

Jednak Hb S, w sytuacjach braku lub spadku tlenu, gromadzi się, a także zmienia kształt czerwonych krwinek, które z zaokrąglonego do sierpowatego lub „półksiężyca”, stąd litera S sierpowatości.

Czerwone krwinki zwane sierpowatymi nie są tak naprawdę wszechstronne, nie mogą pokonać ekstremalnie małych naczyń, powodując zatykanie maleńkich naczyń w różnych narządach lub tkankach ciała.

Niedokrwistość i żółtaczka występują z powodu wczesnego uszkodzenia krwinek czerwonych w postaci sierpa.JAK ROZSIEWAĆ CHOROBĘ CHOROBOWĄ?

Typowa osoba to taka, która otrzymuje hemoglobinę A zarówno od mamy, jak i od taty

Osoba, która otrzymuje Hb A od jednej mamy i taty, a także Hb S od innych matek i taty, nazywana jest osobą z Hb AS, bezobjawowym nosicielem lub nosicielem anemii sierpowatej. Jest to najbardziej typowa modyfikacja, w wielu momentach rozczarowuje wszelkiego rodzaju oznaki i objawy, a także prowadzi normalne życie, niemniej jednak może przenieść ten spadek na twoje dzieci. Osoba, która zdrowie otrzymuje Hb S od taty, a także od mamy, nazywana jest anemią sierpowatą (Hb SS). To tak, to osoba chora, która ma szereg trudności związanych z porodem i inaczej z nią odpowiednio uporanych, ma znacznie krótszą żywotność.

W JAKIM STANIE CHOROBA CHOROBY?

AF pochodził z Afryki i rozprzestrzenił się po obu Amerykach poprzez niewolniczą pracę, a później zaraził cały świat. W konsekwencji jest to choroba, która dotyka głównie osoby pochodzenia czarnoskórego lub potomków Afro.

Należy zauważyć, że stan ten nie jest wyjątkowy dla rasy czarnej i jest kilku pacjentów z białą anemią sierpowatą.

JAK CHOROBA JEST PONIŻEJ W BRAZYLII?

W Brazylii rozpowszechnienie anemii sierpowatej wynosi 4%, wahając się od 2% do 8%. Dominuje na obszarach północnych i północno wschodnich, z największą populacją czarnych, z częstością od 6% do 8%; na środkowym zachodzie i południowym wschodzie, z częstotliwością 2,5%, a także na południu, z regularnością około 2%.Według danych Ministerstwa Zdrowia Brazylii szacuje się, że mamy do czynienia z 7 milionami dostawców anemii sierpowatej, a także rocznym wskaźnikiem urodzeń 200 000 niemowląt z cechą sierpowatokrwinkową.

Jeśli chodzi o stan sierpowatokrwinkowy, przybliżona liczba Brazylijczyków z anemią sierpowatą wynosi od 25 000 do 30 000, a także różnorodność nowych przypadków każdego roku jest bliska 3500, czyli 1 chory noworodek na 1000 dzieci.

JAKIE SĄ JEDEN Z NAJCZĘSTSZYCH OBJAWÓW I WSKAZANIA?Jeśli chodzi o atrybut anemii sierpowatej, są to ludzie zdrowi, często bez objawów podmiotowych i przedmiotowych, a także z jakością i długością życia porównywalną z typową populacją.

Osobnik z niedokrwistością sierpowatokrwinkową ma anemię z powodu porodu, bladość skóry, bardzo łatwe zmęczenie, żółtaczkę (żółtawy kolor najczęściej obserwowany w białkach oczu, często mylony z zapaleniem wątroby) i napady dyskomfortu (kości , dyskomfort stawów, tkankę mięśniową), które pojawiają się, gdy małe naczynia są zablokowane przez komórki sierpowate, a także mogą być aktywowane przez infekcję, odwodnienie, narażenie na intensywny lub zimny wysiłek fizyczny.

U dzieci może wystąpić dyskomfort i obrzęk stóp i dłoni, opóźniony rozwój i wzrost, a dodatkowo większa częstość zakażeń, które są główną przyczyną zgonów w pierwszych pięciu latach życia.

  • Dlatego zawsze, gdy pojawia się wysoka temperatura, która jest wskazaniem, ważne jest, aby klient szukał kliniki.
  • U dorosłych, obok bolesnych sytuacji, mogą wystąpić problemy w różnych tkankach lub narządach, takich jak: serce, płuca, oczy, nerki, skóra itp.

Stan ten charakteryzuje się dużą nieregularnością zawodową, tzn. Występują u niego osoby, które mają niewiele objawów i mało problemów związanych z chorobą, a także osoby, u których choroba jest skrajna od urodzenia,

grożąca śmiercią nawet zdrowie przed 5 rokiem życia

Wariant ten wynika z czynników genetycznych i uzyskanych lub ekologicznych, takich jak poziom socjoekonomiczny, higiena, a także warunki żywieniowe, unikanie infekcji, a także pomoc kliniczna.

 

Spośród aspektów dziedzicznych istnieją co najmniej 3 różne źródła niedokrwistości sierpowatej w Afryce. 

 

Bantu, którego objawy medyczne należy do najpoważniejszych, to choroba dominująca w Brazylii, podczas gdy Senegal, który jest najłagodniejszym typem choroby, dominuje w STANACH ZJEDNOCZONYCH.JAK PRZEPROWADZA SIĘ DIAGNOZĘ MEDYCZNĄ?

Wykrywa się go za pomocą prostego badania krwi, elektroforezy hemoglobiny w celu wykrycia obecności Hb S.Im szybciej choroba jest identyfikowana, a także tym lepsza kontrola tych pacjentów, polegająca na aktywnym zaangażowaniu gospodarstwa domowego, zmniejsza się niebezpieczeństwa związane z problemami i śmiertelnością w pierwszych latach życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj